Spawanie rurociągów stalowych, w tym ze stali nierdzewnej

Instalacje wodociągowe, hydrauliczne czy nawet przeciwpożarowe – dla wielu osób niezauważalne, jednak pełnią kluczową rolę w dostarczaniu czystej wody, którą każdego dnia wykorzystujemy do picia, gotowania, kąpieli itd. Trzeba wiedzieć, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie ciągi stalowych rur, które tę wodę doprowadzają wszędzie tam, gdzie potrzeba! Spawanie rurociągów to technika stosowana od lat, która pozwoliła stworzyć długie i zawiłe instalacje wodno-kanalizacyjne. Nadal są jednak miejsca, w których nie ma położonych rur. Czy to na nowo zakupionych działkach budowlanych, czy też w budynkach, które dopiero są na etapie budowy. Spawanie rurociągów ze stali nierdzewnej to szczególny typ zadań, który musi być wykonywany przez osoby odpowiednio do tego przeszkolone!

spawanie rurociągów stalowych

Spawanie rurociągów stalowych

Większość rurociągów wykonanych jest z rur stalowych, co pozwala na wykorzystanie metod spawalniczych z użyciem elektrody. Będzie to np. tzw. metoda TIG, czyli spawanie wolframową elektrodą przy wykorzystaniu osłony z gazu obojętnego. Warto zaznaczyć, że przy użyciu tej metody należy, jak ognia unikać kontaktu elektrody ze stalą czarną, gdyż może to w dalszej perspektywie skutkować np. rdzewieniem powierzchni. Niezależnie, czy wykorzystujemy spawanie rurociągów ze stali nierdzewnej metodą TIG, czy każda inną, przed przystąpieniem do pracy rury, jak i sprzęt trzeba dokładnie przygotować. Również po całym precedensie trzeba wykonać czynności tj. czyszczenie spoiny po spawaniu, co m.in ma na celu niwelować utlenianie się materiału.

Postaw na profesjonalne prace spawalnicze

Jeśli chodzi o spawanie rurociągów ze stali nierdzewnej, to istnieją specjalne wytyczne, które określają charakter i przebieg prac. Trzeba również pamiętać, że wszystko musi być zrobione tak, jak przewidziano to w projekcie. Nie bez znaczenia będą również warunki, które stwarza teren, topografia miasta, czy czynniki geologiczne. Do tego dochodzi również precyzja oraz obliczenia obciążeń itd. Dla osoby niezorientowanej w temacie z pewnością jest to sprawa nie do wykonania. To właśnie dlatego do takich zadań warto wynająć profesjonalną firmę.

Usługa spawania rurociągów ze stali nierdzewnej

Jako profesjonaliści w swoim fachu zapewniamy usługę spawania rurociągów stalowych na najwyższym poziomie. Projektujemy instalacje, proponujemy najlepsze rozwiązania, jak również dobieramy odpowiednie materiały. Całość prac przeprowadzona jest zgodnie z wytycznymi tak, aby powstała instalacja, nie tylko odznaczała się funkcjonalnością na najwyższym poziomie, ale także była przystosowana do standardów i wytycznych.