Montaż rur PP, PE i PVC

Jeśli chodzi o zakres działania, to rury przeciwpożarowe nie różnią się w żadnym stopniu od zwyczajnej instalacji wodociągowej i hydraulicznej. Ważne jest jednak ich przeznaczenie, otóż montaż rur pp stosuje się po to, aby doprowadzić źródła wody do urządzeń, które w razie pożaru mają za zadanie albo samoistnie go gasić (instalacje gaśnicze tryskaczowe), albo stanowić źródło wody dla strażaków, którzy podejmą akcję gaśniczą. Do rur tego typu podłącza się m.in. hydranty i tzw. zawory hydrantowe. Jeżeli wyposażymy budynek w nowoczesny automatyczny system gaszenia, będą to także specjalne zraszacze. Źródłem wody dla tego typu instalacji może być zewnętrzna sieć wodociągowa lub wewnętrzny zbiornik. W tym przypadku konieczne będzie zastosowanie specjalnych pomp, które pomogą transportować wodę.

Montaż rur PP, PE i PCV

Z czego wykonane są rury pp?

Przez długi czas montaż rur pp bazował na tworzeniu instalacji ze stalowych rur cienkościennych, które są łączone za pomocą tzw. złączek zaprasowywanych. Takie rozwiązanie jest zalecane głównie ze względu na szybkość tworzenia instalacji. Obecnie montaż rur pp opiera się na tej samej metodzie, jednak wykorzystuje się rury obustronnie cynkowane albo rury ze stali nierdzewnej. To, jaki typ wybierzemy, powinno być uzależnione w głównej mierze od przeznaczenia instalacji, jak również typu budynku, w jakim będzie ona montowana.

Gdzie wykorzystuje się instalacje rur pp?

Rury przeciwpożarowe wykorzystuje się w systemach stacjonarnych instalacji tryskaczowych, które są wyposażone w zawory kontrolno-alarmowe. Oznacza to, że w razie wykrycia zagrożenia system sam się uruchomi i albo całkowicie usunie zagrożenie, albo będzie wsparciem dla strażaków. W takich systemach stosuje się także inne rozwiązania, jak klapy oddymiające, alarmy świetlne i głosowe.

Montaż rur przeciwpożarowych

Zarówno montaż rur pp, jak i wszystkich innych elementów instalacji przeciwpożarowych jest ściśle określony przez normy. To właśnie dlatego warto skorzystać z profesjonalnych firm, które zajmują się takimi realizacjami. Wtedy otrzymujemy pewność, że wszystko będzie tak, jak należy, a powstała instalacja spełni swoje zadanie zarówno na gruncie funkcjonalności w trakcie spoczynku, jak i wtedy, gdy przyjdzie walczyć z żywiołem. Wykonujemy zarówno montaż rur przeciwpożarowych, jak i inne prace z zakresu tworzenia instalacji przeciwpożarowych. Wystarczy zgłosić się do nas, a my odpowiemy zarówno na konkretne zapytania, jak i doradzimy w kwestii wyboru poszczególnych rozwiązań. Pamiętajmy, że odpowiednia ochrona przeciwpożarowa to podstawowy system, w który powinien być wyposażony każdy budynek. Takie rozwiązania bardzo często mogą zaważyć o losie osób, które znalazły się wewnątrz podczas zagrożenia pożarowego!